AKTUALNOŚCI


KURS Nowe Życie

Zapraszamy na ewangelizacyjny kurs Nowe Życie w Niepokalanowie,

podczas którego możesz doświadczyć miłości Boga i umocnić, odnowić, lub rozpocząć swoją wiarę przez osobiste spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym, a dzięki doświadczeniu działania mocy Ducha Świętego – narodzić się na nowo…

Jest to kurs prowadzony przez wspólnotę Szkoły Nowej Ewangelizacji, wydarzenie które naprawdę pozostawia wspomnienia na całe życie i często rozpoczyna nowy sezon w życiu uczestnika.

Dodatkowym walorem wydarzenia jest fakt, że możesz przeżyć te 3 dni w Niepokalanowie – miejscu słynącym ze szczególnej ŁASKI i obecności TEJ która jest tej łaski pełna – naszej Niepokalanej Mamy, z noclegiem w budynku w którym znajduje się nadal możliwa do nawiedzenia cela św. Maksymiliana odwiedzana między innymi przez św. Jana Pawła II i św. Matkę Teresę… Zapraszamy!

EDYCJA Z MOŻLIWOŚCIĄ NOCLEGÓW – SZCZEGÓŁY W FORMULARZU ZAPISÓW


Strumień Łaski i Młodzi na Progu

W związku z zakończoną właśnie w Niepokalanowie kolejną edycją młodzieżowych rekolekcji SPOTKANIA prowadzonych wg programu Młodzi na Progu, mamy okazję gościć współodpowiedzialnych za to wydarzenie małżeństwo Agnieszkę i Tomasza Kosmala, którzy od kilku lat organizują formacje Młodzieżówki Wspólnoty Chefsiba i formują kandydatów do bierzmowania w parafii św. Tomasza na Ursynowie.

W ich grupach liczebność młodzieży bije rekordy wśród warszawskich parafii – zatem warto posłuchać jaki mają na to sposób i co takiego czyni wyjątkowym ich współpracę z młodzieżą?

POSŁUCHAJ:

CZĘŚĆ PIERWSZA ROZMOWY

CZĘŚĆ DRUGA ROZMOWY


Rekolekcje SPOTKANIA

JEŚLI:

– Jesteś na progu przyjaźni z Bogiem,
– Chcesz Go poznawać,
– Jesteś przed bierzmowaniem,

To czas dla Ciebie!

Intensywny weekend, w którym, tworząc drużynę z innymi młodymi, nauczysz się wygrywać w życiu.

Rekolekcje, które powstały z myślą o kandydatach do bierzmowania, a dziś polecamy je wszystkim młodym, którzy chcą osobiście wejść w relację z Jezusem lub zapraszają ich do tego księża/katecheci.

EDYCJA PRZEZNACZONA TYLKO DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA


RÓŻANIEC W RADIO

to się stało pierwszy raz w październiku Anno Domini 2023 😉

Ponownie dzięki uprzejmości i zaproszeniu Ojca red. Roberta Serafinowskiego mogliśmy mocną ekipą nasze Wspólnoty (lider Paweł, Małgosia, Iwonka i Józef) odwiedzić Radio Niepokalanów.

  • czy modlitwa różańcowa prowadzona przez naszą Wspólnota o 19:30 w każdy piątek na stałe wpiszę się w radiowy kalendarz?
    WIERZYMY ŻE TAK :))))

Posłuchaj RADIO NIEPOKALANÓW


Strumień Łaski o UWIELBIENIOWIE

W dniach od 22 do 24 września br. odbyły się w Niepokalanowie WARSZTATY MUZYCZNE – UWIELBIENIOWO – Śpiewajcie Panu pieśń nową (Ps 96). W specjalnym odcinku audycji STRUMIEŃ ŁASKI z organizatorami tych niezwykłych rekolekcji rozmawiają o. Robert Serafinowski i Marcin Janasz.

POSŁUCHAJ:


UWIELBIENIOWO
śpiewajcie Panu pieśń nową

Katolicka Szkoła Uwielbienia i Wspólnota Jan Chrzciciel zapraszają na   WARSZTATY  MUZYCZNE  w  NIEPOKALANOWIE kierowane do osób, które pragną rozwoju w swojej posłudze, by jeszcze piękniej oddawać Bogu chwałę. 

Warsztaty mają wymiar dydaktyczny oraz praktyczny w zakresie
wokalu i wybranych instrumentów, dotyczą  także zagadnień związanych z prowadzeniem posługi modlitwą uwielbienia.

Istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych

Szczegółowy opis znajdziesz w formularzu zgłoszeniowym


Strumień Łaski

W ramach rozwoju naszej wspólnoty od lipca br rozpoczęliśmy emisję radiowych spotkań Strumień Łaski w Radio Niepokalanów. W cyklicznej audycji emitowanej
w ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 10:15
razem z o. Robertem Serafinowskim będziemy przybliżać słuchaczom między innymi osoby zaangażowane i odpowiedzialne za Odnowę w Duchu Świętym i środowisko CHARIS.

Pierwszym gościem cyklu jest Annia Pliszka – wieloletni koordynator Odnowy w Archidiecezji Warszawskiej. Rozmawiamy m.in. o Założycielu Odnowy, wspólnym dla wszystkich członków doświadczeniu chrztu w Duchu Świętym i trochę o emocjach 😉

Posłuchaj wszystkich audycji na stronie RADIA NIEPOKALANÓW


LORETTO
Dzień skupienia

Od 17 do 18 czerwca w gronie członków wspólnoty JAN CHRZCICIEL NIEPOKALANÓW wraz z naszym duchowym opiekunem Ojcem Mariuszem Książkiem, przeżywaliśmy dni skupienia w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej.

Czas formacji zawsze przynosi owoce, niektóre było słychać we wzruszających świadectwach osobistego doświadczenia obecności kochającego Boga.


WIZYTA W RADIO

W maju zostaliśmy zaproszeni do audycji poświęconej naszej wspólnocie, jej historii oraz planom dalszego rozwoju.

Dzięki uprzejmości i zaproszeniu Ojca red. Roberta Serafinowskiego mogliśmy opowiedzieć o początkach i pierwszych latach istnienia grupy, o wyborze Patrona – św. Jana Chrzciciela, o naszej formacji, o posługach starszych, i nowszych, o planach na przyszłość, i szczegółach bieżących wydarzeń
-takich jak UWIELBIENIOWO…

Posłuchaj poniżej lub na RADIO NIEPOKALANÓW

POSŁUCHAJ:

CZĘŚĆ PIERWSZA ROZMOWY

CZĘŚĆ DRUGA ROZMOWY


Jubileuszowe 40 Czuwanie

Odnowy w Częstochowie

Byliśmy tam mocną ekipą 20 osób ze wspólnoty!

Pierwszy Kongres Odnowy odbył się w 1983 roku i zgromadził wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty charyzmatyczne w Polsce. Nasza wspólnota – Jan Chrzciciel, zrodziła się właśnie po doświadczeniach zdobytych przez naszą założycielkę sp Hanię Kłys na takim Kongresie w 1996 roku…

Ten Kongres Odnowy, który zarazem jest połączony z jubileuszem 40 lat Czuwań na Jasnej Górze, odbył się pod hasłem: „Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła i zwiastuje Twoje potężne czyny” (Ps 145,4). 

Głównymi gośćmi kongresu byli charyzmatyczni misjonarze z Malezji: Jude Antoine z żoną oraz ich córki Lavinia i Alicia, dali nam przykład jak wygląda głoszenie Ewangelii pokoleniom – w tym też i młodszym…

Wierzymy, że czas dziękczynienia na tegorocznym kongresie był dla nas miejscem inspiracji i nowego ożywienia we wspólnocie


Kurs Nowe Życie w Niepokalanowie

Ach… co to był za czas łaski!

Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu SNE z Otwocka, w dniach 21 – 23 kwietnia odbył się w Niepokalanowie pierwszy ewangelizacyjny kurs Nowe Życie. Uczestnicy mogli doświadczyć miłości Boga i umocnić swoją wiarę przez osobiste spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym, a dzięki doświadczeniu działania mocy Ducha Świętego – narodzić się na nowo…

Świadectwa działania Boga były piękne! Dziękujemy Wam za Waszą obecność, uwagę, modlitwę i radość!

Ten kurs był wydarzeniem dynamicznym. Nie chodziło w nim tylko o wysłuchanie nauki, ale o aktywny udział w przeżyciu autentycznego osobistego spotkania z żywą osobą, Panem Jezusem, który ma najpiękniejszy plan na życie w obfitości. 

Niebawem kolejne kursy organizowane przez środowisko szkoły nowej ewangelizacji.


Tożsamość Charyzmatyka

Rekolekcje z Ks. Marcinem Modrzyńskim kapłanem archidiecezji gnieźnieńskiej, rekolekcjonistą, diecezjalnym koordynatorem Odnowy w Duchu Świętym.

Główny temat, wokół którego toczyła się już druga edycja rekolekcji formacyjnych, dotyczył rozeznania charyzmatów i zachęty do posługi. Był to przełomowy i owocny czas doświadczenia mocy działania Ducha Świętego w nas. Z niecierpliwością czekamy na trzecią edycję już w PAŹDZIERNIKU 2023r.


Młodzi na Progu 2022

Rekolekcje SPOTKANIA z Ekipą Młodzi na Progu z Gliwic i Kutna to przełomowe wydarzenie w historii formacji kandydatów do bierzmowania w naszej parafii. Weszliśmy w ten program z nadzieją dobrej formacji i stworzenia środowiska młodzieżowej wspólnoty.

Ankiety na koniec rekolekcji pokazały nam, że młodzież poruszyły 3 główne aspekty tego czasu – taniec, świadectwa nawrócenia prowadzących i gra terenowa 😉